Megvannak a 3. Magyar Filmdíj jelöltjei

Sikeresen lezajlott a Magyar Filmakadémia Egyesület szervezésében, a Magyar Nemzeti Filmalap és az NMHH Médiatanácsa támogatásával megrendezett 4. Magyar Filmhét. Február 8-11. között a közönség a Corvin moziban megtekinthette a 2017-es év filmtermésének legjavát.

 

Az 5 műfaji kategória mellett 18 szakmai kategóriában - rendező, női, férfi főszereplő, női, férfi mellékszereplő, operatőr, forgatókönyv, vágó, zeneszerző, díszlet/látvány/jelmeztervező, smink-, fodrász-, maszkmester és hangmester – adnak majd ki díjakat. A legtöbb szavazatot kapott 5-5 alkotás és alkotó közül az akadémiai tagok újabb titkos szavazással döntenek majd a nyertesekről. 

 

A jelöltek teljes listája:

LEGJOBB JÁTÉKFILM

1945, rendező: Török Ferenc, producerek: Angelusz Iván,Reich Péter,Török Ferenc
Aurora Borealis - Északi fény, rendező: Mészáros Márta, producere): Major István,Gül Togay
A Viszkis, rendező: Antal Nimród, producerek:: Hutlassa Tamás,Hutlassa Barnabás
Kincsem, rendező: Herendi Gábor, producerek: Hutlassa Tamás,Herendi Gábor
Testről és Lélekről, rendező: Enyedi Ildikó, producerek: Mécs Mónika,Muhi András,Mesterházy Ernő

LEGJOBB TÉVÉFILM

Árulók, rendező: Fazakas Péter
Csandra Szekere, rendező: Vitézy László
Egy szerelem gasztronómiája, rendező: Madarász Isti
Utolsó adás, rendező: Kovács Patrik

LEGJOBB DOKUMENTUMFILM

Egy nő fogságban, rendező: Tuza-Ritter Bernadett
Elhallgatott zenekarok a 60-as, 70-es évekből, rendező: Kisfaludy András
Granny Project, rendező: Révész Bálint
ULTRA, rendező: Simonyi Balázs
Visszahúz a múlt - Ember Judit portréja - rendező: Dér Asia

LEGJOBB KISJÁTÉKFILM

A Kockaember, rendező:: Dombrovszky Linda
Asszó, rendező: Fekete Tamás
Cinematographer, rendező: Novák Emil
Földiek, rendező: Freund Ádám
Zabigyerek, rendező: Kölcsey Levente

LEGJOBB ANIMÁCIÓS FILM

A kozmosz nagykövetei, rendező:Klingl Béla
Albrecht Dürer rinocérosza, rendező: Orosz István; Horkay István
Egy komisz kislány naplója - 2.epizód: Mr.Barnum cirkusza, rendező: Gyulai Líviusz
Janó Manó és az elveszett harmatcseppek, rendező: Miklósy Zoltán,Herkó Attila
WireLess, rendező: Pataki Szandra

 

LEGJOBB RENDEZŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Antal Nimród / A Viszkis
Enyedi Ildikó / Testről és Lélekről
Mundruczó Kornél / Jupiter Holdja
Török Ferenc / 1945
Vranik Roland / Az Állampolgár

LEGJOBB FORGATÓKÖNYV - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Antal Nimród / A Viszkis
Enyedi Ildikó / Testről és Lélekről
Szabó Iván,Vranik Roland / Az Állampolgár
Szántó T. Gábor,Török Ferenc / 1945
Szekér András / Budapest Noir

LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ  - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Balsai Móni / Jupiter Holdja
Borbély Alexandra / Testről és Lélekről
Máhr Ági / Az Állampolgár
Petrik Andrea / Kincsem
Tóth Ildikó / Aurora Borealis - Északi fény

LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ-  JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Jéger Zsombor / Jupiter Holdja
Morcsányi Géza /Testről és Lélekről
Nagy Ervin / Kincsem
Rudolf Péter / 1945
Terhes Sándor / OUT-Kihűlés

LEGJOBB NŐI MELLÉKSZEREPLŐ  - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Békés Itala / Testről és Lélekről
Kováts Adél / Budapest Noir
Nagy Mari / 1945
Tenki Réka / Testről és Lélekről
Trokán Anna / Szeretföld

LEGJOBB FÉRFI MELLÉKSZEREPLŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Jordán Tamás / Testről és Lélekről
Keresztes Tamás / Kincsem
Kovács Lehel / Kincsem
Mészáros Máté / Jupiter Holdja
Znamenák István / Az Állampolgár

LEGJOBB VÁGÓ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Barsi Béla / 1945
Király István, Mózes Gyula István / Kincsem
Kovács Zoltán / A Viszkis
Mógor Ágnes / Brazilok
Szalai Károly / Testről és Lélekről

LEGJOBB HANGMESTER - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Balázs Gábor / Kincsem
Balázs Gábor / A Viszkis
Beke Tamás, Péterffy Máté, Székely Tamás / Aurora Borealis - Északi fény
Lukács Péter Benjámin, Székely Tamás / Testről és Lélekről
Zányi Tamás / 1945

LEGJOBB OPERATŐR - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Herbai Máté / Testről és Lélekről
Piotr Sobocinski Jr. / Aurora Borealis - Északi fény
Ragályi Elemér / 1945
Rév Marcell / Jupiter Holdja
Szatmári Péter / A Viszkis

LEGJOBB ZENESZERZŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Jed Kurzel / Jupiter Holdja
Kovács Márton / Hetedik alabárdos
Pacsay Attila / Budapest Noir
Szemző Tibor / 1945
Szirtes Edina Mókus / Szeretföld

LEGJOBB JELMEZ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Bárdosi Ibolya / Kincsem
Breckl János / A Viszkis
Flesch Andrea / Budapest Noir
Juristovszky Sosa / 1945
Lengyel Rita és Kemenesi Tünde / Brazilok

LEGJOBB LÁTVÁNYTERVEZŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Ágh Márton / Jupiter Holdja
Hujber Balázs / A Viszkis
Láng Imola / Testről és Lélekről
Rajk László / 1945
Valcz Gábor / Brazilok

LEGJOBB MASZKMESTER (VEZETŐ SMINKES) - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Koltai Nóra / Jupiter Holdja
Kozma Éva / Aurora Borealis - Északi fény
Petrilla Orsolya / Testről és Lélekről
Színek Klári,Tesner Anna / 1945
Tesner Anna,Halász Judit,Görgényi Réka / Budapest Noir

LEGJOBB SMINK - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA

Fekete Rita, Makk Ildi, Jónás Kata / Kincsem
Koltai Nóra / Jupiter Holdja
Kozma Éva / Aurora Borealis - Északi fény
Petrilla Orsolya / Testről és Lélekről
Színek Klári,Tesner Anna / 1945

LEGJOBB FORGATÓKÖNYV- TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Hegedűs Bálint / Egy szerelem gasztronómiája
Kovács Patrik / Utolsó adás
Köbli Norbert / Árulók
Sz.Szabó István,Vitézy László / Csandra Szekere

LEGJOBB RENDEZŐ - TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Fazakas Péter / Árulók
Madarász Isti / Egy szerelem gasztronómiája
Kovács Patrik / Utolsó adás
Vitézy László / Csandra Szekere

LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ - TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Adorjáni Bálint / Csandra Szekere
Bereczki Zoltán / Egy szerelem gasztronómiája
Hegedűs D. Géza / Árulók
Héger Tibor / Utolsó adás

LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ - TÉVÉFILM KATEGÓRIA

Balla Eszter / Egy szerelem gasztronómiája
Danis Lídia / Csandra Szekere
Dobos Kata / Utolsó adás
Sztarenki Dóra / Árulók
Tenki Réka / Csandra Szekere